Zaostrzenie regulacji dotyczących gier hazardowych na Litwie

resizedimage750600-Lithuania
Komisja zajmująca się monitorowaniem gier hazardowych przy Ministerstwie Finansów Litwy chce zaostrzyć szereg przepisów prawnych, aby lepiej kontrolować działalność firm internetowych oferujących usługi hazardowe na Litwie.
Już 1 stycznia (prawdopodobnie na Litwie w ogóle się nie odpoczywa), Komisja ds Hazardu ogłosiła, że w 2016 roku przygotowuje szereg zmian dla miłośników hazardu w tym kraju, aby czuli się oni bezpieczniej. Oznacza to, że wszystkie przepisy mają na celu zwalczanie nielegalnych kasyn, które oferują swoje usługi na terytorium Litwy.
Regulator zamierza ograniczyć liczbę operacji bankowych, dokonywanych przez obywateli Litwy, jeżeli transakcje płatnicze pochodzą z nielegalnych witryn o tematyce hazardowej. Ponadto dostęp do stron internetowych, które nielegalnie oferują swoje usługi na Litwie będzie ograniczony.
Mówiąc prościej, oznacza to, że zostanie stworzona pewnego rodzaju czarna lista, zawierająca strony oferujące gry hazardowe. Zaraz po tym, ramy prawne zostaną odpowiednio zmienione, tak aby całkowicie zablokować dostęp do takich stron, a także uniemożliwienie wpłacania na takie strony środków finansowych za pośrednictwem kart bankowych banków litewskich.
Dokładna lista operatorów, których działalność zostanie zaostrzona, będzie wkrótce dostępna dla szerokiego grona odbiorców. Chcemy przypomnieć, że wszystkie kasyno gry online muszą mieć licencję na świadczenie swoich usług na terytorium Litwy. Blokowanie dostępu do stron będzie wymagane od wszystkich usługodawców, działających na terytorium Litwy, niemniej jednak o opłatach bankowych, jak na razie nie ma szczegółowych informacji.

0 comments